KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15229479
*
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:43:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 18:38:53
1
200 kr
16/2 21:08:04
2
Vinnande bud
20/2 16:53:49
1
600 kr
20/2 16:53:49
2
700 kr (Budbetjänt)
20/2 20:30:18
3
800 kr
20/2 20:30:18
2
900 kr (Budbetjänt)
20/2 20:38:31
4
1.000 kr
20/2 20:38:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oskar Andersson OA
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 18:38:53 | 1 | 200 kr |
16/2 21:08:04 | 2 | Vinnande bud |
20/2 16:53:49 | 1 | 600 kr |
20/2 16:53:49 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/2 20:30:18 | 3 | 800 kr |
20/2 20:30:18 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/2 20:38:31 | 4 | 1.000 kr |
20/2 20:38:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 pÃ¥ Ekerö.Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28